• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3t.jpg
  • 4.jpg
  • 26.jpg
  • 27.jpg
  • 29.jpg
  • 30poniedzielski.jpg
Teatr Moralitet z Krakowa PDF Drukuj Email

16 grudnia 2014 r.  do Działu dla Dzieci zawitał Teatr Moralitet z Krakowa. Grupa teatralna zaprezentowała uczniom bełchatowskich gimnazjów spektakl pt. „Najważniejsze” – przedstawienie ukazujące rolę rodziny we współczesnym świecie. Zakończenie spektaklu przeprowadzone zostało w formie warsztatowej.

Galeria zdjęć

 
. PDF Drukuj Email

W ramach Priorytetu 2 „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych zgodnie z potrzebami partnerskich bibliotek szkolnych” Biblioteka zakupiła i przekazała w terminowy depozyt 738 egz. nowych tytułów książek dla dzieci i młodzieży trzem bibliotekom szkolnym. Są to przede wszystkim  lektury szkolne

i inne pozycje z zakresu literatury pięknej.

 
Wystawa Świąteczna PDF Drukuj Email

 

Od 8 grudnia biblioteka przy ul. Kościuszki 9 w Bełchatowie wprowadza czytelników

w magiczny czas przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia.

Można podziwiać m.in. bombki wykonane techniką decoupage, ozdoby z papierowej wikliny, quillingu, które powstały w ramach spotkań odbywających się w bibliotece.

Serdecznie zapraszamy do oglądania wystawy.

 
Uwaga! PDF Drukuj Email

Informujemy, że 24 grudnia (Wigilia) biblioteka będzie nieczynna natomiast

31 grudnia (Sylwester) placówki biblioteki będą czynne w godz. 8.00 - 15.00.

 
Biblioteka rozdaje PIN do serwisu IBUK Libra PDF Drukuj Email

Rozszerzając naszą ofertę skierowaną do Czytelników oferujemy dostęp  do 867 tytułów czytelni IBUK LIBRA. Zapraszamy do biblioteki po odbiór kodów niezbędnych do rejestracji i bezpłatnego korzystania z platformy. WARTO! Serwis IBUK Libra udostępnia publikacje w wersji elektronicznej. Księgozbiór naszej wirtualnej czytelni to podręczniki akademickie i książki z różnych dziedzin nauki -

w języku polskim. Usługę świadczy Wydawnictwo Naukowe PWN.

Jak korzystać z czytelni IBUK LIBRA?

W pierwszej kolejności rejestrujemy się na stronie www.libra.ibuk.pl podając adres

e-mail i hasło. Po założeniu konta czytelnik jest rozpoznawany przez system i może korzystać z zasobów i funkcjonalności, do których ma uprawnienia. Konto myIbuk  wymaga przeglądarki Google Chrome lub Mozilla Firefox. Założenie osobistego konta myIbuk, umożliwia użytkownikowi korzystanie z zaawansowanych funkcji do pracy z tekstem, takich jak: zaznacz tekst, wprowadź zakładki, notatki; stwórz wirtualną półkę z książkami, generuj bibliografię, korzystaj ze słownika i encyklopedii.

Dostęp do publikacji na stronie libra.ibuk.pl z sieci bibliotecznej

Po wejściu na stronę domyślnie prezentowane są dostępne publikacje. Przy wykupionych przez bibliotekę pozycjach pojawia się ikonka książki („czytaj”). Po jej naciśnięciu treść otwiera się w nowym czytniku, dającym wiele możliwości pracy z tekstem. Klikając POMOC (prawy górny róg na stronie libra.ibuk.pl) można zobaczyć jak korzystać z IBUK LIBRA (dwa krótkie filmy).

Dostęp do publikacji  na stronie libra.ibuk.pl spoza sieci bibliotecznej

Nasi Czytelnicy mogą otrzymać osobiście, od bibliotekarzy w wypożyczalni dla dorosłych kody aktywacyjne do zdalnego logowania i korzystać z oferty z komputerów domowych.

Z kodów aktywacyjnych można również korzystać na terenie biblioteki.

 

 
Wystawa prac w Filii nr 2 PDF Drukuj Email

 
. PDF Drukuj Email

Pozyskaliśmy dofinansowanie z funduszy dwóch priorytetów Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, ogłoszonego przez Bibliotekę Narodową.

 

W ramach priorytetu 1. o nazwie: „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek” pozyskaliśmy 36 944 zł.
Natomiast w ramach priorytetu 2. „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych zgodnie z potrzebami partnerskich bibliotek szkolnych”, uruchomionego przez Bibliotekę Narodową po raz pierwszy, otrzymaliśmy dotację w wysokości 9 000 zł. Pieniądze te, zgodnie z regulaminem programu, zostały przeznaczone na zakup lektur szkolnych i innych pozycji z zakresu literatury pięknej, które trafią w terminowy depozyt do 3 bibliotek szkolnych.

 
Nowy regulamin korzystania z biblioteki PDF Drukuj Email

Biblioteka informuje, że od 1 października 2013 roku obowiązuje nowy Regulamin korzystania z materiałów i usług Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej imienia Józefa Ignacego Kraszewskiego w Bełchatowie.

 

 

Więcej…
 

SzukajLicznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj80
mod_vvisit_counterW tym tygodniu12586
mod_vvisit_counterW tym miesiącu21951
mod_vvisit_counterWszystkie dni445847

IBUK LIBRA

 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 7 gości 
Wszystkie prawa zastrzeżone MiPBP imienia Józefa Ignacego Kraszewskiego w Bełchatowie '2002-2014