• 25.jpg
  • 26.jpg
  • 27.jpg
  • 28_piknik_bibliozercow_2013.jpg
  • 29.jpg
  • 30poniedzielski.jpg
  • 31.jpg
  • 32.jpg
  • 33.jpg
Letnia przygoda z Biblioteką PDF Drukuj Email

Do końca września w bibliotece przy ul. Kościuszki 9 w Bełchatowie będzie można oglądać wystawę pt. „Letnia przygoda z Biblioteką”. Prezentowane prace, wykonano podczas letnich zajęć i warsztatów we wszystkich naszych placówkach. Uczestnicy warsztatów z papierowej wikliny i decoupage pochwalą się tym, co wykonali  podczas zajęć w bibliotece głównej. Będzie można zobaczyć również rysunki, które powstały na „Pikniku Bibliożerców”. Kolorytu wystawie dodadzą  wycinanki, origami, pocztówki i inne przedmioty, wykonane przez dzieci i młodzież różnymi technikami plastycznymi. Zapraszamy.

 
. PDF Drukuj Email

Pozyskaliśmy dofinansowanie z funduszy dwóch priorytetów Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, ogłoszonego przez Bibliotekę Narodową.

 

W ramach priorytetu 1. o nazwie: „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek” pozyskaliśmy 36 944 zł.
Natomiast w ramach priorytetu 2. „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych zgodnie z potrzebami partnerskich bibliotek szkolnych”, uruchomionego przez Bibliotekę Narodową po raz pierwszy, otrzymaliśmy dotację w wysokości 9 000 zł. Pieniądze te, zgodnie z regulaminem programu, zostały przeznaczone na zakup lektur szkolnych i innych pozycji z zakresu literatury pięknej, które trafią w terminowy depozyt do 3 bibliotek szkolnych.

 
Zapraszamy na zajęcia z cyklu „Biblioteka miejscem spotkań”. PDF Drukuj Email

Jeżeli masz czas i jakieś umiejętności, którymi chcesz się z innymi podzielić, przyjdź do biblioteki (ul. Kościuszki 9). Jeżeli chcesz się czegoś nauczyć od innych, też przyjdź. Wspólnymi siłami, w miłej atmosferze będziemy dzielić się swoimi różnorodnymi pasjami. Udział w spotkaniach jest bezpłatny.

Więcej informacji pod nr tel. (44) 635-03-17 lub w wypożyczalni dla dorosłych.

 


 
Skrzaty w Bibliotece PDF Drukuj Email

Zapraszamy rodziców z maluchami, które nie chodzą do przedszkola na zajęcia animacyjne z książką.

Najbliższe spotkania odbędą się 24 września oraz 8 i 22 października o godzinie 11.00 w czytelni dla dzieci przy ul. Kościuszki 9.

 
Nowy regulamin korzystania z biblioteki PDF Drukuj Email

Biblioteka informuje, że od 1 października 2013 roku obowiązuje nowy Regulamin korzystania z materiałów i usług Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej imienia Józefa Ignacego Kraszewskiego w Bełchatowie.

 

 

Więcej…
 
Podróże małe i duże PDF Drukuj Email

ZAPRASZAMY DZIECI na spotkania z książką pod hasłem "Podróże małe i duże po bajkowej literaturze".

 

 

 


Więcej…
 
"Quillingowy zawrót głowy" - warsztaty cykliczne PDF Drukuj Email

Z uwagi na duże zainteresowanie wakacyjnymi warsztatami z quillingu, postanowiliśmy wprowadzić cykliczne zajęcia z pracy w tej ciekawej technice, które odbywać się będą w czytelni dla dzieci, w budynku biblioteki przy ul. Kościuszki 9, w każdy wtorek o godzinie 16:30. Serdecznie zapraszamy!

Więcej…
 
Informacja PDF Drukuj Email

Biblioteka prowadzi we wszystkich placówkach zbiórkę publiczną w formie sprzedaży cegiełek o nominałach 1, 3 i 5 zł.
W latach 2011 – 2013 sprzedała łącznie 6665 szt. cegiełek i pozyskała w ten sposób kwotę 13 577,00 zł, która w tych latach została w całości przeznaczona na zakup książek.

 

SzukajLicznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj53
mod_vvisit_counterW tym tygodniu3170
mod_vvisit_counterW tym miesiącu9642
mod_vvisit_counterWszystkie dni392680

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 6 gości 
Wszystkie prawa zastrzeżone MiPBP imienia Józefa Ignacego Kraszewskiego w Bełchatowie '2002-2014